Typy provozu

Při uvedení zařízení do provozu se automaticky připojí skrze GSM nebo WiFi ve vozidle s našimi servery a obratem začne sledovat svou polohu. Následně pracuje ve dvou režimech:

Počet zpráv z / do zařízení není omezen, dokud je zařízení napájeno energií a připojeno k síti, tak vysílá. Zároveň je možné kalibrovat zařízení na dálku, nemůže se tedy stát, že by příliš slabá definice ohrozila sledování stavu. V případě nepřístupnosti GSM sítě zařízení čeká se zprávami do nejbližšího volného okamžiku, nemůže se tak stát, že by hlášení a jeho GPS lokace byla ztracena. Pokud je ztracen GPS signál (například tunel), ohlásí se poslední známá lokace.

Přenos a uchovávání dat

Odeslaná data ze zařízení jsou šifrována a párována s jednotlivými zařízeními na našich zabezpečených serverech. Díky tomu víme, z kterého zařízení byla odeslána a s jakými parametry. K dispozici je pak naše platforma, která vizualizuje všechny události na trase a to jak pro konkrétní zařízení, tak i pro skupiny těchto zařízení (dle zákazníka). Veškerá data jsou ukládána pro další použití, s trvanlivostí dle zákazníkových potřeb. Poskytujeme je jako OpenData našim zákazníkům, jsou tak v majetku zákazníků a ti k nim mají neomezený přístup či možnost s nimi dále nakládat dle své potřeby – včetně integrace do vlastních systémů či platforem třetích stran.

Příklady použití

Zařízení doporučujeme používat pro:

Zařízení nedoporučujeme používat pro:

Technické vlastnosti zařízení:

Rozšíření funkcí

Do budoucna plánujeme též obohatit sensory o snímač teploty – pomůže například změnu stavu teploty v přepravním prostoru a odhalí tak rozmražení a následné znovu zamražení zboží, což může mít dopad na kvalitu zboží. Též připravujeme verzi se sensorem intenzity osvětlení, což může indikovat otevření prostoru a s tím spojenou nepovolenou manipulaci se zbožím.

Chcete vědět více? Kontaktujte nás!

Své služby nabízíme pro: